„Smrt není zlá, jenom je blbý, že je to definitivní“ …
Howgh, domluvil jsem!
Josef Písek, 11. dubna 2026
Včera nám do redakce dorazila velmi smutná zpráva o tom, že náš indiánský Náčelník Josef Písek v sobotu 23.5.2026 navždy odešel do věčných lovišť. Vyjadřujeme touto cestou velkou lítost a hlubokou soustrast všem pozůstalým za celou rodinu projektu Week of Life.
Po pravdě se cítíme v jistém slova smyslu také pozůstalými, protože Pepík byl skutečný Náčelník a táta nás všech. Navzdory zdravotním potížím v posledních letech byl stále plný optimizmu a naděje a užíval si život jak jen to šlo. Všechno to skvělým způsobem dokumentoval svým osobitým stylem v projektu Week of Life, který se mu stal druhou rodinou. Zásadně v barvě, protože jeho heslem bylo, že černobílé fotografie si užil dost v mládí a nyní je jeho svět barevný. Však mu také po zásluze patří titul „Mistr Week of Life“.

Pepík svůj první týden zveřejnil 13.1.2011 a od té doby jich zde vytvořil za 15 let celkem 235. Z toho 108 v seriálu Návraty do rodného kraje, ve kterých se pravidelně na jaře a na podzim na pár týdnů vracel do svého rodného kraje v Novohradských horách a který se zde stal velmi populární.
Jako správný Náčelník se do poslední chvíle pravidelně účastnil všech srazů členů a přátel projektu, naposledy loňského Adventního punče. Jeden z nejpovedenějších dokonce sám v roce 2018 zorganizoval a pozval nás v něm všechny právě do svého rodného kraje na chatu na Skalinách. Byla to nezapomenutelná akce, na kterou se dodnes vzpomíná.
A rovněž jako správný náčelník odešel na druhý břeh smířený a rovně, viz jeho poslední týden, který zde zveřejnil. Ukončil ho citátem, který jsme použili v záhlaví a který se dostal také na jeho parte. Svědčí to o tom, že také jeho rodina si byla vědoma, jak moc má Pepík projekt Week of Life rád. Týden je starý pouze 6 týdnů, prostě Pepík žil a tvořil do poslední chvíle.

Sbohem Náčelníku a i když už do projektu Week of Life opravdu žádný týden nepřidáš, děkujeme ti z celého srdce za Tvůj barevný svět, lidský přístup a nekonečnou inspiraci i návod k životu samému. Šel jsi vždy do všeho srdcem a na to se nezapomíná. Tvůj patnáctiletý záznam života tady zůstane pro všechny, kdo má zájem se podívat jak jsi žil a ze života se radoval.
Poslední rozloučení s Josefem Pískem se koná ve čtvrtek 28.5.2026 ve 14:00 ve Smuteční obřadní síni v Havířově – Šumbarku.

Pár vzpomínek
- Pepík a Zetor
- O skřítkovi Fotografníčkovi
- Dokud se zpívá
- Pepík hraje na heligonku
- Vernisáž na Skalinách
- Pepík hraje na fňuknu
- Pepík zdolává Emu
Za redakci Week of Life
velmi smutný Zdeněk Kamrla









To je asi poprvé, kdy nevim co napsat.. Je mi smutno, ale zároveň cítím zvláštní pocit zadostiučinění, že tento skromný prostor, mohl jednomu skromnému člověku, dělat pár let společníka a věrného přítele 🙏🙏🙏
Náčlník zůstává, jen působiště se mění 🙏❤️
Zdeňku , hezčí rozloučení tady už být nemůže.
Pepíček bude vždy v našich srdcích.🤍🕊
Vzpomínáme na všechny společné chvíle s Pepíkem. Indruchovi
Je mi to líto,ale takový je život.Hezky si to Zdeňku napsal.Hezké rozloučení.Ahoj Mirka